2012-04-03

QWERT12345 na podium

 
Pierwszy turniej Polish Dota2 Cup dobiegł końca, wraz z wpisaniem "gg" drugiej gry w Wielkim finale. Tym samym drużyna QWERT12345 zajęła pierwsze miejsce w Pierwszym turnieju w Polsce!

Ogólne  informacje

W turnieju wzięło udział 16 drużyn, co całkiem cieszy pomimo tak wczesnego stadium gry. No, może nie od razu wczesnego, niemniej faktem jest sporo ludzi w dalszym ciągu nie posiada kluczy do gry, co w pewnym stopniu przyczyniło się do mniejszej ilości drużyn. Uważam niemniej, że liczba drużyn równa 16 to bardzo dobry wynik jak na sytuację w Polsce. Ciesze się też, że zapisało się wiele nowych (w każdym razie dla mnie) drużyn i liczę, że liczba takich teamów będzie stosunkowo wzrastać wraz z rozwojem bety. Takich turniejów będzie z całą pewnością więcej, będą one organizowane (miejmy nadzieję) z większym zapleczem finansowym i myślę, że powinno się to jakoś rozwinąć. 

Przebieg turnieju

Pomimo wielu rzeczy, których nie przemyślałem przed rozpoczęciem eventu, turniej przebiegł całkiem sprawnie, z czego również jestem zadowolony. Pomimo braku mojego ogarnięcia w kilku sprawach poradziliście sobie z umawianiem się i całą resztą. Wszystko szło gładko od początku aż do końca. Pod kątem organizacyjnym nie było większych kłopotów.  finał był z całą pewnością najmniej widowiskowym w historii Dota 2. Cóż, mam nadzieję że dostaliśmy dobrą lekcję od przeciwników i że nie podobna sytuacja nie powtórzy się w AŻ tak wielkim stopniu. Na pocieszenie powiem jednak, iż obydwie gry w pół finałach, oraz walka o trzecie miejsce były ciekawe, a w szczególności (choć może to nieco subiektywne zdanie, jako iż w tej grze uczestniczyłem :P) mecz DTT vs MiM w której akcja trwała i trwała i po prostu nie miała końca = )
Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich imprez, oraz, że ponownie będę mógł być ich częścią. 

1 miejsce: QWERT12345
2 miejsce: Muminki i (inne) Misie
3 miejsce: DTT
4 miejsce: Doto 2 profesinel


Link do gier pół finałów, finałów, oraz 3 miejsca znajduje się tutaj

Podziękowania 

To chyba taki mój rytuał, by mieć mały kącik w którym mogę podziękować wszystkim za wszystko, no ale od początku. Podziękowania idą:

- Taboo za pomoc przy organizacji turnieju i za sam pomysł jego zrobienia. Fajnie było po raz kolejny organizować coś. 
- Administracji portalu Dota2-community.pl (Reekani oraz Wampirue) za patron medialny, oraz za zorganizowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców turnieju. Jestem bardzo wdzięczny tak w swoim imieniu swoim jak i wszystkich uczestników i mam nadzieję, że w przyszłości będzie okazja na rewanż. 
- Panom z EyeOfRoshan za filmik na Youtube poświęcony turniejowi. To było naprawdę miłe zaskoczenie dla mnie, oczywiście pozytywne. Dzięki!
- Archiemu i Wojtkowi za streamowanie meczów przez cały czas działania turnieju, oraz za walkę z testowaniem jak najlepszej jakości już na kilka godzin przed jego rozpoczęciem.
- Wszystkim uczestnikom którzy stanęli starożytnych oraz oczywiście...
- Wszystkim widzom, bez których turniej byłby tak właściwie niczym. 

Dziękuję też wszystkim tym, o których nie miałem prawa usłyszeć, ale którzy dorzucili cegiełkę od siebie. I do zobaczenia za, mam nadzieję, już niedługo!

1 komentarz:

  1. Naprawdę fajnie sie to wszystko czyta, aż chce sie skomentować ale system komentarzy na twoim blogu jest naprawde toporny ;)

    W kazdym razie inicjatywa z turniejem była świetna!

    /vognaR

    OdpowiedzUsuń