2012-03-21

Turnieje na tydzień 12

Kolejna część mini serii, opisująca najbliższe turnieje. W tym tygodniu, oprócz ósmego już turnieju JeeDota2 5v5 Cup, znajdziemy także niespodziankę, która została wyjawiona pod wieczór ubiegłego dnia. Okazuje się, iż Portal joinDOTA.com organizuje drugi już turniej Dota2 pod swoimi skrzydłami (...)


Na pierwszy rzut leci JeeDota 5v5 Cup #12, czyli ósmy i ostatni już, jednodniowy turniej w sezonie drugim. Po każdej wygranej w tych rozgrywkach otrzymujemy punkty. Drużyny które posiadają ich najwięcej przejdą do ostatecznego turnieju z nagrodami pieniężnymi. Nagrody nie są może na skalę światową, ale według mnie to fajna sprawa dla wszystkich drużyn - tak wyjadaczy, jak i zwykłych drużyn, które chcą się po prostu odrobinę podszkolić w poważniejszych grach. Całość będzie rozgrywana jak zwykle w niedzielę od godziny 14:00.  

Teraz przejdziemy do turnieju, którym osobiście jestem bardzo podekscytowany, bo przecież nie zawsze zdarza się nam widzieć TAKĄ dawkę emocji w jednym miejscu. Chodzi oczywiście o joinDOTA Masters.
Pięć drabinek, osiem drużyn w każdej. Zwycięzca każdej drabinki zabiera 500 Euro, czyli łączna pula nagród wynosi Dwa i pół tysiąca euro! Ponadto, dwie drabinki są przeznaczone tylko dla drużyn z Azji, a więc po raz pierwszy (drugi, jeśli licząc The International) będziemy mieli okazję zobaczyć chińskie drużyny walczące między sobą. Szykują się długie, długie gry, a jak! Turniej będzie rozgrywany, począwszy od dnia dzisiejszego, do 31 marca. Oznacza to, że przez okres dziesięciu najbliższych zobaczymy od 40 do 45 gier! Cały turniej będzie oczywiście streamowany przez TobyWana.

Link do strony głównej turnieju


Tutaj co prawda trochę naginam główny cel tego wpisu, bo Monthly Madness już się zaczął, ale moim usprawiedliwieniem jest to, że wcześniej nie miałem gdzie o tym pisać! Z tego względu pozwoliłem sobie zrobić to teraz. Niemniej, wracając do sedna -  w turnieju zostały już tylko cztery drużyny, a są to:

Na'Vi vs aL 
CLG vs EG      

Pytaniem jest - które drużyny rozegrają mecz w Wielkim finale? Odpowiedź uzyskamy już 24 marca o godzinie 18:00!


I ostatecznie Showmatch, pomiędzy Azją a USA, czyli World Elite vs Captain Planet, czyli kolejna dawka epickości. Niestety, niespełna dwie godziny temu portal JoinDOTA, który jest obecnie najbardziej rzetelnym źródłem informacji ogłosił, że Yaphets, czyli przez wielu nazywany jako "Najlepszy SF na świecie" zaginął w akcji i nie stawi się na mecz. Zostanie on zastąpiony przez innego gracza. Według menadżera drużyny, Yaphets wstępnie zgłosił się wystąpić, co oznacza że najwidoczniej nie był zobligowany do wystąpienia w Showmatchu. Mecz zaczyna się 24 marca, toteż możliwe, że Yaphets się pojawi i jednak zagra w Showmatchu, co bez wątpienia uprzyjemni oglądanie.
Link do głównej strony

10:55 - okazuje się, że Yaphets jednak zagra w showmatchu, a więc fałszywy alarm odwołany

A w przyszłym tygodniu...
Esdom Dota Cup, całkiem ciekawą pulą nagród oraz od jakiegoś czasu zapowiadany...
Polish Dota Cup, czyli pierwszy turniej na rodzimej scenie organizowany przeze ze mnie, niestety bez nagród rzeczowych na obecną chwilę, co mam nadzieję, niedługo się zmieni!

1 komentarz: