2012-03-16

Ksiązkowo - zapowiedźWspominałem, że będę, oprócz pisania na temat gier komputerowych, wprowadzał Was w moją przygodę z książkami. Dziś już zapowiem, że pierwszą książką, jaka wpadnie mi do ręki będzie Misja Ambasadora, czyli księga pierwszą Trylogii zdrajcy, autorstwa Trudi Canavan.

Jak możemy przeczytać na Wikipedii: "Przedstawiona historia ma miejsce około 20 lat po wydarzeniach opisanych w Trylogii Czarnego Maga. Przedstawiają one dalsze losy bohaterów znanych z wcześniejszej trylogii: Czarnego Maga Soneę, Złodzieja Cery' ego, Mistrza Rothena i Regina oraz innych dobrze znanych postaci z Kyraliańskiej Gildii Magów."

Mi taki początek się podoba. Nie czytałem opisu fabuły/recenzji, więc jedyne o czym na chwilę obecną wiem to to, że to Dannyl jest ambasadorem, a co za tym idzie zostanie wysłany, jak głosi tytuł, na misję, jakkolwiek by ona nie wyglądała. Osobiście, oprócz Trylogii czarnego maga, przeczytałem też Erę pięciorga i obydwoma trylogiami jestem wniebowzięty. Co prawda przebieg wydarzeń w obydwóch przypadkach zawiera kilka podobnych motywów i w związku z tym, Misja Ambasadora też najprawdopodobniej będzie posiadać kilka znanych już z poprzednich serii sytuacji, w mniej lub bardziej zmienionej formie ale to tylko mały minus w morzu pozytywów. Odliczam już czas do otrzymania książki (co nastąpi już w sobotę) i postaram się jak najszybciej wprowadzić Was w świat wykreowany przez Trudi.
Po skończeniu tej opowieści szybko przejdziemy dalej, czyli "Łotr", bo i ten tytuł otrzymam w swojej paczce.

Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie sprawnie i w ciekawym opakowaniu, na co szczerzę liczę.

1 komentarz:

  1. slaba jest cala ta saga. jesli szukasz dobrego low fantasy, to sprobuj gry o tron

    OdpowiedzUsuń