2012-05-05

Statystyki graczy Dota2

Podgląd statystyk do których przejdę za chwilę jest już co prawda powszechnie znany, ale uważam że jest na tyle ciekawy, że powinienem o nim wspomnieć. Możliwe że pamiętacie, gdy jakiś czas temu poświęciłem wpis by pokrótce go przedstawić.
Na dzień dzisiejszy projekt ma się świetnie, a autor zapowiada wiele nowych możliwości pod względem sprawdzania. Oczywiście, już teraz ma sporo ciekawych opcji, co jest naprawdę fajną sprawą. A o to strona tego projektu: http://stats.dota2.be/


Posłużę się własnymi statystykami jako przykład tego, co potrafi ta strona. (Tylko bez złośliwych komentarzy proszę! ;] )

1) To nick, który użyłem w wyszukiwarce. Owszem, po wpisaniu frazy "kamikadze" (lub jakiejkolwiek innej ksywy pod której grałem) również mógłbym siebie znaleźć, ale oprócz mnie jest jeszcze 20 innych osób, które zaskoczyło świat swoją błyskotliwością, poprzez granie na tymże nicku, co niewątpliwie utrudniłoby poszukiwania. Po wpisaniu Nicka oraz tagu klanowego znalazłem siebie z łatwością.
2) Aliasy, to nicki, pod którymi osoba swojego czasu grała. Nicków, pod którymi grałem mam dużo więcej, więc zgaduję, że wybiera dwa najczęściej używane. To po prostu taka okrojona wersja tego, co możemy się dowiedzieć za pośrednictwem programu Steam.
3) Statystyki naszego konta, czyli ilość rozegranych gier, oraz ilość wygranych przedstawionych w liczbach i w procentach. 
4) Spis naszych ostatnich gier. Jak możecie zauważyć, w prawym dolnym rogu znajduje się przycisk "Next" który przenosi nas do starszych gier.  W spisie znajdziemy informacje na temat ID meczu, jakim bohaterem graliśmy, czas gry, a także ilość zabójstw, zgonów, asyst i złoto na minutę.
5) Oprócz zakładki "Mecze" możemy przejść do dwóch innych. Jedną z nich jest "Bohaterowie i przyjaciele" w której są przedstawione najczęściej wybierane postacie oraz to, z kim najczęściej gramy, a "moje statystyki" to spis bardziej dokładnych statystyk naszego konta. 

Numer pięć, oraz kilka innych dodatkowych opcji które oferuje strona pozostawiam do odkrycia Wam, by już Was nie zamęczać ;]


3 komentarze:

  1. Kiedy druga edycja turnieju?

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam na odpowiedź w sprawie nagród -> Jeśli do przyszłego nie dadzą znać, zorganizuję drugą edycję turnieju bez nagród. Postaram się może o jakieś forum, bo organizacja za pośrednictwem bloga nie przebiegła najlepiej ;p

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki za odpowiedź. Nagrody pomogłyby w motywacji, ale nie są obowiązkowe, patrząc po sobie widzę, że chęć współzawodnictwa jest wystarczająco duża

    OdpowiedzUsuń