2012-03-30

Kilka statystyk dotyczących Dota 2


Przedstawiam kilka statystyk zebranych z bety od jej rozpoczęcia, czyli od czasu The International. Znajdzie się tu kilka ciekawych informacji, a przyszłości ma być więcej

Poniższe informacje zostały zebrane przez użytkownika Tharuler. Mnie się podoba, a liczby nie wydają się wyssane z palca, toteż prezentuje je także Wam. 
  • 481,053 graczy w beta (graczy, którzy zagrali przynajmniej jedną grę matchmaking)
  • Bohater z największym procentem wygrań: Lich (59,0%)
  • Bohater z najmniejszym procentem wygrań: Alchemist (39,7%)
  • Ogólna liczba rozegranych gier publicznych: 3,598,678.
  • Najczęściej wybierany bohater (od czasu rozpoczęcia bety): Pudge (1,241,848 razy wybrany, 34% wszystkich gier zawierały Pudge'a!)
Obecnie autor nie chce podać źródła  tych danych ("buisiness and reasons") ale zapowiada, że w najbliższym tygodniu otworzy stronę internetową, na której znajdzie się cała masa różnych ciekawostek, statystyk i wykresów. Taka szybka nowinka na teraz, wrócę do niego, gdy dowiem się czegoś więcej.2 komentarze:

  1. Jak wiadomo Valve zbiera wszystkie statystyki, w tym także miejsca i czasy zginięć oraz statystyki zaklęć. Być może udało mu się znaleźć punkt dostępowy do tych statystyk (np. nieujawnione API internetowe)? Dosyć możliwe. Z innych ciekawych statystyk: http://goo.gl/gXMrm

    OdpowiedzUsuń